Stromky

POZOR!!! stromky jsou vyprodány POZOR!!!

Jehličnaté stromky

Provozujeme plantáž vánočních stromků jehličnatých stromků pro zahradní výsadbu. Stromky jsou volně rostlé v zemi.

Odběr stromků

Návštěvu a odběr stromků je nutné sjednat telefonicky vždy nejméně 1 pracovní den předem.

V předvánočním období od 10. prosince do 23. prosince probíhá prodej stromků formou vlastního výběru zákazníkem a následného pořezu přímo na plantáži.

Udělejte si z pořízení vánočního stromečku pohodový rituál a přijďte si s dětmi, nebo i sami, vybrat svůj stromeček přímo na plantáž. Takto pořízený čerstvý stromeček Vám krásně provoní byt a rovněž mnohem déle vydrží. Pokud nevlastníte pořádnou a ostrou pilu, bude Vám zapůjčena na místě.

Podmínky použití živého neřezaného jehličnanu v květináči, nebo kontejneru jako vánoční výzdoby.

Na vánoční výzdobu používáme rostliny v kontejnerech a stavíme je v chladných prostorách a do zádveří nebo na terasu. Nehodí se do vytopených obytných prostor. Zde se rozbíhá záhy vegetace a po opětovném přenesení do chladu často dochází k výraznému poškození dřeviny.
Použijeme-li jakýkoliv jehličnan v kontejneru, nejen jedli, pro výzdobu bytu, vydrží nám dlouho, ale pak musíme postupovat velmi opatrně.
Po svátcích stromek z místnosti nikdy nedáváme přímo ven. Uschováme jej na světlém chladném místě a pravidelně zaléváme, nesmí přeschnout. Teplotu můžeme postupně snižovat až k nule. Na počátku jara strom vyneseme ven. Když strom musíme dát ven dříve, vždy přidáme důkladnou přikrývku proti chladu a obalíme také kontejner proti promrzání, jestli nejde zapustit do půdy. Zimní kryt musí být vždy z prodyšného materiálu, nikdy nepoužíváme na zelenou část polyetylenové fólie. Přesto počítáme, že může dojít k poškození dřeviny. Do tepla tedy raději použijeme běžné jehličnany a nákladné krasavce necháme pro výzdobu chladných prostor a bezprostředního okolí domu.